מאמרים כלליים

הכתבות שמפורסמות במדור זה נכתבו על ידי כותבים מבחוץ. פרגניקר נותנת כאן במה לכותבים אלו לטובת גולשי האתר. יחד עם זאת, פרגניקר אינה אחראית על התכנים והשימוש במידע זה הינו באחריות הקוראים בלבד

תעשיית המכשור הרפואי והתקדמותה לצד ההתקדמות הטכנולוגית העולמית

נדמה כי מידי חודש ומידי שנה ישנן יותר ויותר מודעות דרושים ביוטק על 'לוחות המודעות' המקוונים ובמאגרי חברות ההשמה השונות בישראל. תעשיית המכשור הרפואי - תעשיית ביוטק מובהקת אשר צומחת בהתמדה כבר שנים רבות - היא אחד הגורמים העיקריים לכך.

תאריך: 24/07/2013

הצמיחה המדהימה של תעשיית המכשור הרפואי נגזרת מכמה סיבות, אך אחת המרכזיות שבהן היא מגמה כלל עולמית שכל אחד ואחד מאיתנו נהנה ממנה מידי יום: התפתחותה של הטכנולוגיה העולמית.

למעשה, ההתקדמות הטכנולוגית והפיתוחים השונים הם שפתחו את הדלת לתעשיית המכשור הרפואי ואפשרו את כניסתה לעולם תעשיות העל, הוא עולם ההייטק. כיום, מכשירים רפואיים הם למעשה מכונות מתוחכמות במיוחד או פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים, שמהממים בכל פעם מחדש את העולם. בזכות תעשייה זו, הרפואה היא היום תחום טכנולוגי לכל דבר, מדויק ואיכותי להפליא.

החל ממצלמות זעירות ועד בדיקות דם מתוחכמות

ההתפתחות של תעשיית המכשור הרפואי, בארץ ובעולם, היא מדהימה. כיום, בכל מוסד רפואי שמכבד את עצמו ניתן למצוא מכשירים מופלאים, שבעבר היו נחשבים לחלום רחוק במקרה הטוב, ולדמיון מופרע במקרה הרע. אבל הודות להתקדמות הטכנולוגית, אלו חלומות שהתגשמו באופן מלא.

כך נכון לגבי גלולת המצלמה של גיוון אימג'ינג הישראלית, אשר מאפשרת לסקור איברים פנימיים ללא כל פעולה פולשנית; כך נכון לגבי מערכת ניטור הנשימה המתקדמת של חברת אורידיון מדיקל (Oridion Systems Ltd) הישראלית גם היא, שמאפשרת למדוד במדויק את רמת החמצן והפחמן הדו חמצני בגופו של הנבדק, דרך נשימתו בלבד; וכך נכון גם לגבי הפיתוח של מדענים בטכניון, לביצוע בדיקת דם ללא שימוש במחט כמו בדיקות הריון, אלא על ידי מיקרוסקופ שמעביר את הנתונים לצוות הרפואי בזמן אמת ובכך מונע הפלות וסבוכים מיותרים.

אלו רק שלוש דוגמאות מתוך שורה ארוכה של פיתוחים מדהימים, אשר כולם מתאפשרים בזכות ההתפתחות הטכנולוגית ממנה נהנית האנושות כיום. ההתקדמות הזו היא הסמל המובהק לייעוד של עולם הביוטק: עולם אשר משתמש ביכולות הטכנולוגיות למען שיפור תהליכים הקשורים בגוף האדם.

התחזית: הנפח צפוי לעלות ולעלות

בהתאם להתקדמות האדירה של הטכנולוגיה ואיתה, ההתפתחות המואצת של תעשיית המכשור הרפואי, כל הסימנים והתחזיות מצביעים על המשך ההתקדמות של התחום והגדלת נפח השוק - שגם כיום מציג מחזורי עסקאות ונפחי פעילות אדירים. ניתן לראות לדוגמא את בדיקת דם במקום מי שפיר שמדווחת על רווחים מדהימים.

אמנם בארה"ב ובאירופה - השווקים המובילים בתחום זה - צפויה הצטמקות, אך במדינות המתפתחות, להן יש עוד הרבה מה להציע בתחום זה ובעניינים טכנולוגיים בפרט, הצמיחה צפויה לעלות עוד יותר.

ויש כמובן את ישראל, אשר ממשיכה להציג נתונים מרשימים, גם בקנה מידה עולמי. הייצוא של תעשיית המכשור הרפואי לבדה חצה זה מכבר את רף ה-1.5 מיליארד דולרים לשנה וברבעון הראשון של 2013 הסתכם ב-440 מיליון דולרים, אשר משקפים עלייה של שבעה אחוזים. מה יהיה בסוף השנה? ככל הנראה נוכל לבשר לכם, מבלי להתחייב כמובן, על נתונים אופטימיים נוספים.

המאמר נכתב על ידי אתוסיה השמה בהייטק

 

למאמרים כלליים נוספים >>