מאמרים כלליים

הכתבות שמפורסמות במדור זה נכתבו על ידי כותבים מבחוץ. פרגניקר נותנת כאן במה לכותבים אלו לטובת גולשי האתר. יחד עם זאת, פרגניקר אינה אחראית על התכנים והשימוש במידע זה הינו באחריות הקוראים בלבד

השתתפות קופות החולים בבדיקות הריון מיוחדות

מימון והחזרים של קופות החולים על בדיקות הריון

תאריך: 14/05/2014

כאשר אישה מתכננת להיכנס להריון, מומלץ מאוד שתבצע סקר שוק לגבי סל ההריון שמציעה כל אחת מקופות החולים. סל הריון הוא למעשה סך כל השירותים שמוצעים לנשים הרות כמבוטחות בקופה. כל מעקב הריון מורכב מבדיקות הריון שונות שמבוצעות על ידי גורמים שונים בקופה- רופא נשים, רופא פריון במקרה הצורך, אחיות, טכנאי אולטרסאונד, מעבדות שונות ועוד.

נשים הרות הפכו עם השנים לקהל המחוזר ביותר על ידי קופות החולים השונות וכל קופה מכניסה מדי שנה שינויים והרחבות בסל ההריון שהיא מציעה למבוטחות על מנת להצליח לגייס חדשות ולשמר את הקיימות.

ידוע כי מעקב הריון בארץ הוא הקפדני בעולם והכמות של בדיקות הריון שכל אישה הרבה עוברת היא עצומה. חלק מבדיקות ההריון השגרתיות וכן בדיקות מיוחדות שונות ניתנות לביצוע גם באופן פרטי למי שמעוניינת לפנות לגורמים חיצוניים ולקבל את כל היתרות של שירותי רפואה פרטיים.

בהקשר זה, חשוב במיוחד לבדוק את גובה ההשתתפות של קופת החולים במימון בדיקות הריון פרטיות.


בדיקות הריון שחשוב לבדוק את מימונן


- סקירת מערכות- כל אישה הרה עוברת שתי בדיקות סקירת מערכות- מוקדמת ומאוחרת. בדרך כלל, קופת החולים מממנת אחת מהן. רוב הנשים מעדיפות לבצע את הסקירה המוקדמת בקופה ואת המאוחרת במסגרת הרפואה הפרטית. כאשר פונים לסקירת מערכות פרטית, חשוב לבדוק מה ההחזר שקופת החולים מוכנה להעניק למבוטחת. בדרך כלל ההשתתפות במימון נעשית אצל רופאים שיש להם הסכם עבודה עם הקופה.


בדיקת מי שפיר- הבדיקה הגנטית החשובה ביותר שבודקת תסמונות גנטיות שונות אינה מתבצעת בתחום קופת החולים, אלא בעיקר בבתי חולים. כל קופה מפנה את המבוטחות לבית חולים איתו היא נמצאת בהסדר, זאת כאשר הוכח צורך רפואי מובהק בביצוע הבדיקה. יש מקרים בהם נשים מעוניינות בביצוע הבדיקה. יש מקרים בהם נשים מעוניינות בביצוע הבדיקה בכל מקרה ואז עליהן לבדוק את גובה ההחזר לו הן זכאיות מהקופה לפני הפניה לבדיקת מי שפיר פרטית.


בדיקת דם במקום מי שפיר- בדיקה חדשנית וייחודית שמטרתה למנוע את הסיכונים בבדיקת מי שפיר. בדיקה זו מבוצעת רק באופן פרטי בינתיים, למרות שניתן להאמין שבשנים הקרובות תיכנס לסל בדיקות ההריון השגרתיות. קופות החולים השונות מעניקות החזרים שונים על בדיקת דם במקום מי שפיר לפי סוג הביטוח. 

למאמרים כלליים נוספים >>